Садівський Зеновій Романович

Зеновій Романович Садівський народився на Тернопільщині, в мальовничому селищі Коропець, що на лівому березі Дністра. Тут пройшло його дитинство, тут він почав малювати в другому класі Коропецької середньої школи, в яку пішов вчитися в 1956 році.

У четвертому класі на обласній виставці дитячого малювання виставив свою роботу «На сінокосі», яка зайняла друге місце серед дитячих робіт. У школі займався оформленням стінгазет, відвідував художній гурток, приймав участь у виставках.

У 1968 році був призваний в армію. Там познайомився з художником Дисуманкуловим і по-справжньому захопився малюванням. Дві роки служби працював полковим художником-оформлювачем. Після служби, в 1970 році повернувся в рідне село і влаштувався художником на завозі «Індуктор».

З липня 1977 року працював на посаді художника оформлювача в колгоспі «Світанок»

З1974 по 1978 роки навчався в Московському університеті мистецтв ім. Н.К. Крупської на відділі «Образотворчого мистецтва».Свої роботи виставляв на обласних, республіканських і всесоюзних художніх виставках. Нагороджений грамотами, дипломами. А такі картини як: «Осінь на Яблуницькому перевалі», «Копиці над Дністром», «Ранок на Збручі», «На пасовищі» зберігаються у фондах Тернопільського обласного краєзнавчого музею. Багато робіт знаходиться в особистих колекціях жителів Канади, Англії, Польщі, Росії, Молдавії, України.
 

 

За вагомий внесок у розвиток народної творчості в 2002 році було присвоєно звання «Заслужений майстер народної творчості».