Куриляк Ірина

 

 

Ірина Куриляк – випускниця Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, солістка Івано-Франківської обласної філармонії – народилася і зростала у Коропці Монастириського району.

Вона – лауреат першої премії Міжнародного конкурсу «PerpetuumMobile», дипломант Всеукраїнського конкурсу «Кобзарська ватра» ім. К.Місевича і «Срібні струни» ім. З.Штокалка.

Усе почалося  з  музичної школи, навчання гри на фортепіано і бандурі. Нині Ірина вдячна за уроки викладачу Ірині  Даньків – директору Монастириської дитячої музичної школи. Каже, що  музика для неї  є життям, вона  змінює його на краще.  Це і  робота, і хобі.

В Ірини музикальна сім’я: батько Михайло – вчитель музики Коропецької ЗОШ І-ІІІ ст., а мати Мирослава – вчитель з класу фортепіано. Молодша сестра Наталія хоче стати піаністкою і навчається у Львівські консерваторії.

Якось викладач з вокалу, відомий на Прикарпатті Михайло Стефанюк порадив Ірині взятися за академічний вокал і запевнив, що в неї оперне майбутнє. Її це зацікавило, сподобалося співати арії. Закінчила навчання з відзнакою, а наукову роботу написала про відому співачку з Прикарпаття Ірину Маленюк, яка тривалий час жила в Австрії, працювала в оперному театрі.

 

Ірина Куриляк також співає у хорі «Воскресіння» при архікатедральному соборі Святого Воскресіння Христового – в головній катедрі Івано-Франківська. З колективом об’їздила  Польщу, Італію, Австрію, Німеччину.

Успіхом молода співачка завдячує своїм батькам, від яких талант отримала генетично, і Богові. Сподівається, що в майбутньому з сестричкою Наталкою даруватимуть музику та спів людям, що цінують таланти.

Автор Галина ВАНДЗЕЛЯК