Куликовський Михайло Євстахович

   Народився 23 березня 1964 року.
   В 1971 році розпочав навчання в Коропецькій середній школі. Кілька років був переможцем районних та учасником обласних Олімпіад з хімії. Займався легкою атлетикою, настільним тенісом, шахами та волейболом. Виступав на районному та обласному рівнях. Захоплювався музикою, - грав на трубі в місцевому духовому оркестрі, ритм-гітарі у вокально-інструментальносу ансамблі та на банжо в джаз-групі сільського будинку культури.
   Після закінчення десятирічки в 1981 році пробував поступити на факультет іноземних мов Луцького педінституту. Далі працював різноробочим та шофером в рідному колгоспі.
   Службу в лавах Радянської Армії проходив у військовому оркестрі. Там почав самостійно писати невеликі музичні твори та вірші, які виконувались на місцевому рівні.
   Студіював медицину в Тернопільському державному медичному інституті. Вже на другому курсі почав займатися науковою роботою. В 1986 році робота з фізіології зайняла призове місце на Всесоюзній студентській конференції в Омську. Тоді ж на слова професора Кованова К.В. написав “Гімн студентів ТДМУ”. Поєднував навчання з працею. Так, в рамках “Студентського самоврядування”, яке було запроваджене в “Роки перебудови”, працював комендантом гуртожитку. За відмінне навчння та ативну громадську позицію був занесений на Дошку Пошани ТДМІ та отримував “Індивідуальну стипендію”. Інститут закінчив з “Червоним дипломом” у 1990 році.
Працював на посадах - лікаря-лаборанта в Тернопільській обласній лікарні, лікаря цехового терапевта на Монастириській тютюновій фабриці. Не забував музику, - в 1991 році написав джазову обробку української народної пісні “Ой там на горі в зеленім гаю”.
   Після перекваліфікації на спеціальність “Анестезіологія”, працював анестезіологом та брав активну участь в організації відділення анестезіології та інтенсивної терапії в Монастириській ЦРЛ.
   З 1994 року асистент кафетри шпитальної хірургії курсу анестезіології ТДМІ (тепер Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського). Викладацьку роботу поєднував з роботою анестезіологом у відділеннях клінічної лікарні. Займався науковими дослідженнями в хворих на облітеруючий атеросклероз. Описав “Реперфузійне пошкодження нижніх кінцівок після оперативних втручань на атеросклеротичнозміненому аорто-стегновому сегменті”. Всього статей у виданнях Вищої Атестаційної Категорії — 5, друкованих робіт в інших виданнях — 24. Для вирішення проблеми попередження ускладнень при проведенні епідуральної анестезії запетентував спочатку “Метод”, а потім “Пристрій для попередження пошкодження твердої мозкової оболонки при пункції епідурального простору”. В кардіології запатентував “Спосіб діагностики порушень серцевого ритму при допомозі мобільного телефона”. Для попередження ускладнень при інтубації трахеї розробив і отримав патент України на “Провідник з підсвіткою для ендотрахеальної трубки”. Всього патентів — 5. Заняття зі студентами проводив як українською, так і російською, а де-коли і англійською мовами. Виконував обов'язки заступника декана (з практики) факультету бакалаврату та молодших спеціалістів медицини. В 1999 році, будучи на курсах підвищення кваліфікації в Києві, переміг у Всеукраїнському пісенному конкурсі “Караоке на майдані”.
   Балатувався у Виборах до Верховної Ради України від партії “Нова сила” в 2002 році.
  Працював у Національній збірній команді України з велоспорту на треку з 2003 по 2009 рік. Пройшов спеціалізацію зі спортивної медицини та курси “Спортивного і загального масажу”. Учасник багатьох етапів Кубка Світу, Чемпіонатів Світу, Міжнародних Велогонок та Олімпійських Ігор в Пекіні. За допомогу в підготовці Олімпійської Чемпіонки з веслування на байдарках Інни Осипенко-Радомської та Бронзової Медалістки з велосипедного спорту на треку Лесі Калітовської нагороджений двома Грамотами Національного Олімпійського Комітету України та грошовою премією. З грудня 2009 року приступив до підготовки спортовців Національної збірної команди України з біатлону до Олімпійських Ігор у Ванкувері. Учасник етапів Кубка Світу та Чемпіонату Світу в Ханти- Мансійську як тренер-лікар жіночої команди. За успішні виступи Віти та Валі Семеренко, Олени Підгрушної, Сергія Сєднєва, Андрія Дериземлі, Артема Прими та ін. премійований Федерацією Біатлону України. Активно допомагав спортовцям Тернопільщини, всіх областей України (в т.ч. АР Крим), Польщі, Казахстану, Словаччини, Австрії, Італії, Чехії, Румунії, Болгарії, Білорусії, Хорватії, Литви та Росії (велоспорт, біатлон), за що нагороджений грамотами, преміями, подарунками та усними подяками (подарунок від Олімпійської Чемпіонки, шестиразової Чемпіонки Світу, Рекордсменки Світу Ольги Слюсарєвої; Олімпійська Чемпіонка Анастасія Кузьміна подарувала стартовий номер зі словами подяки: “Доктору в день перемоги на етапі Кубка Світу в Холменхолені”).
   Музика завжди була поруч. В ці роки написав для духового оркестра “Коропецьку парадну фанфару”, а також у співавторстві з Петром Садівським “Марш Галицько-Волинського Козацтва”.
   З 2012 по 2013 рік працював лікарем-інтенсивістом в Клініці Др. Воробйова (м. Белград, Сербія). Клініка займається лікуванням та реабілітацією нарко-, алкоголь,- та ігрозалежних пацієнтів. Розробив та запатентував в Україні “Спосіб прискореної опіатної детоксикації”, який на даний час активно використовується бєлградським відділенням Клініки.
У вересні 2013 року переїхав в Німеччину, де спочатку вивчав німецьку мову, одночасно працюючи “Флєгером” (медсестра, що доглядає немічних). Після успішного складання іспиту з мови та тесту на здатність спілкуватись з пацієнтами - лікар в реабілітаційній клініці міста Бад Лангензальца. На даний час може спілкуватись українською (рідна мова), російською (вільно), польською (В2-рівень), сербською (В2-рівень), німецькою (В2-рівень), англійською (В1-рівень) та італійською (А2-рівень) мовами.
На початку березня 2016 року випущено відеокліп в підтримку Надії Савченко, - слова і музика М. Куликовського, аранжування С. Маловічка “Балада про Надію”, виконує Ірина Гонташ-Куликовська.
   Мріє про щасливе життя в Коропці...