Коропецька бібліотека-філія

 

Перша бібліотека селища була створена при читальні «Просвіти» в 1908 р. В ній нараховувалось 220 книг. Роман Проскурницький передплатив два часописи за власний рахунок до бібліотеки, а також поповнив бібліотеку своїми книгами. Вечорами сюди сходилися люди і слухали читання газет. Пізніше, коли був збудований новий будинок для «Просвіти» в центрі, бібліотеку перенесли теж туди. З газет, часописів читальня виписувала «Діло», «Народну справу», тижневик християнського напрямку «Правда», газету «Руське слово». Домашніх бібліотек селяни не мали, тільки в заможних міг бути «Кобзар» Шевченка. Книги релігійного спрямування були у священиків.

На даний час бібліотека знаходиться в приміщені Будинку культури.

Сьогодні в бібліотеці налічується 28300 примірників літератури.

З великою приємністю для коропчан став подарунок Олександра Петришина, який проживав в Канаді, сам уродженець Коропця. Він презентував бібліотеці 90 примірників історичної літератури.

В різні роки в бібліотеці Коропця працювали : Іванюгіна Л. Т., Корчова Д. М., після Гап’юк С. Ф., Данчук О. П., Фесьо Л., Ільків Є. В.,  Рожнів Д. Д. Гринів М. Д

Відкриття інтернет-центру

У 2011р. Коропецька бібліотека-філія, була у списку 730 бібліотек переможців II раунду конкурсу "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету ІІ" в рамках програми "Бібліоміст", яка діє завдяки фонду Білла та Мелінди Гейтс.

Вже у вересні місяці бібліотека отримала два комп'ютери з повним програмним забезпеченням, принтер, сканер, веб-камери з навушниками.

Для користувачів бібліотеки з'явилася можливість вільного доступу до інформації. Це неабиякий крок у розвитку бібліотеки.

З цієї нагоди 11 жовтня працівниками бібліотеки, було організовано і проведено урочисте відкриття Інтернет-центру.

У святі взяли участь: директор ТОУНБ Вітенко В. І., регіональний представник програми "Бібліоміст" Ростоцька М. Є., представники районної та місцевої влади та ін.

Прикрасою цього свята були діти, які підготували пісні та вірші про Інтернет.