Ксеник Іван Опанасович

Ксеник Іван Опанасович народився в 1927 році на Хмельниччині. 

Життєвий шлях педагога та організатора Ксеника – це підтвердження того, що тільки в праці живе людина, це дорога досягнень і здобутків, це свято збирання врожаю надзвичайної працьовитості й дивовижної невтомності.

Працював директором школи-інтернат, з перших днів заснування 1958 по 1987 р.; після чого заснував Коропецьке ПТУ-34, яке очолював до виходу на заслужений відпочинок. Іван Опанасович Ксеник – людина неординарна, порядна, чесна і справедлива, справжній фахівець педагогічної справи. Таких вчителів по праву і заслужено називають макаренками і сухомлинськими. Завдяки вміло організованому навчанню і вихованню дітей школа з далеких 60-х років стала опорною базою і закладом народної освіти Тернопільщини і  України.

Країна високо оцінила заслуги Ксеника І.О.:

  • Заслужений вчитель УPCP  з 1973 року;
  • Ордени Трудового червоного прапора з 1966 року, «За мужність», «За заслуги» 3 ступеню (обидва – 2003);
  • 12 медалей, зокрема медаль А. Макаренка (1968);

Іван Опанасович Ксеник – почесний громадянин смт. Коропець, обирався заступником  голови  Коропецької селищної  ради.
Помер в Коропці в 2012 році. В серпні 2013 року урочисто відкрито пам’ятник на могилі великого майстра педагогічної справи. Автор проекту пам’ятника – Михайло Степанович Щерба, колишній учень Ксеника, сьогодні провідний спеціаліст Державної архітектурно-будівельної інспекції України, відомий архітектор древнього міста Чернігова.