Про Коропець

Селище Коропець відоме ще з першої половини XIV ст. Спираючись на археологічні матеріали[1], можна стверджувати, що Коропецька земля була заселена вже у старокам'яну добу. Після розпаду Київської Русі у XII ст. Коропецька земля входить до Галицько-Волинського князівства, а з другої половини XIV ст. Місцеве населення знаходиться під владою феодальної Польщі.

 Вперше Коропець згадується в історичних джерелах за 1421 рік[2] у 1453 році, йому надано Магдебурзьке право.  За свою історію місто зазнавало значних руйнувань від нападів турецько-татарських орд, особливо руйнівним став 1607 рік коли татари зрівняли містечко з землею, на той час володів містом І.Пекарський, він розпочинає відбудову містечка.

Поступово втрачаючи своє значення, Коропець у 1664 році в документах згадується вже як село. Коропець стає центром адміністрації для довколишніх сіл і виконує панщинні служби.

_______________________________

1. Поблизу Коропця виявлено археологічні пам'ятки пізнього палеоліту, трипільської та давньоруської культур. Поселення трипільської культури розміщено на узгір'ї за костьолом, недалеко від кургану, що носить назву Ганова Могила. На поверхні поселення зібрано уламки розписної кераміки, що зберігається в Львівському історичному музеї.

Археологічні пам'ятки Української РСР. — К.: Наукова думка, 1966. — С. 312

2. Перша писемна згадка — 1421, коли польський король Владислав II Ягайло заклав у Коропці парафіяльний костьол